Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle Kredi Veren Yerler

/
/
0 görüntüleme

Sicili bozuk olan ve bankalardan istediği miktarda kredi çekemeyen ya da hiçbir şeklide onay alamayan kişiler için senetle kredi çekme alternatif bir çözümdür. Senetle kredi veren birçok kurum ve kuruluşlar oldukça fazladır.

Senetle kredi veren bir diğer kurumda ziraat bankasıdır. Ziraat bankası senet karşılığında nakit avans kredi veriyor. Bu şekilde nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabiliyorsunuz. Ayrıca senet ile spot kredi ve iş yeriniz içi kredi de alabiliyorsunuz.

Vakıflar

Bazı yardım kuruluşları senet karşılığında kredi vermektedir. Bunların en başında da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gelmektedir. Bu vakıf devlet desteği ile yürütülmektedir. Bu vakfa durumunuzu belirten bir dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz.

Senet ile Bireysel Kredi Veren Bankalar

Kısa vade ile yüksek faizli kredi veren yerler borcunuza borç eklerler. Bu gibi sanal tefecilerle uğraşmak yerine ziraat bankasının ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. Senetle kredi veren ziraat bankası özellikle iş yeri sahiplerinin faydalanabileceği senet karşılığı avans kredisi ile uygun vade ve faiz oranlarıyla ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Başvuru için herhangi bir ziraat bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Faktoring Şirketleri

Türkiye’de 61 tane faktoring şirketi bulunmaktadır. Faktöring şirketleri BDDK kayıtlıdır ve yasal olarak hizmet verirler. Bu şirketler senetle borç vermezler. Bunu yerine eğer elinizde 6 ay sonra veya farklı bir vadeye kadar elinizde 100.000 liralık bir çekiniz olduğunu varsayarsak herhangi bir faktoring şirketine giderek bu çekinizi anında nakde dönüştürebilirsiniz. Ancak elinize çekte yazan 100.000 lira değil 80.000 ya da 70.000 gibi bir tutar vereceklerdir.

Fibabanka Kredisi

Siciliniz bozuk dahi olsa normal bir şekilde kredi çekme imkanı veren Fibabanka ile kolaylıkla kredi alabiliyorsunuz. Fibabanka’nın sunmuş olduğu bu ayrıcalık ile 10.000 liraya kadar 21 ay vadeli kredi alabiliyorsunuz. Üstelik gelir belgesi şartı da yok. Kredi komisyon ücreti 100 TL ile 270 TL arasında değişiyor. Başvuru yapmak için Fibabanka giderek ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kuyumcular

Kuyumculardan senet karşılığında para değil altın alıyordunuz. Bu şekilde altını bozdurarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Genellikle yaygın olarak kullanılan bir yöntem değildir. Güvenilir kişiler arasında gizli olarak yapılıyor.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para