Senetle Kredi Veren Yerler Istanbul

Senetle Kredi Veren Yerler Istanbul

/
/
/
3 görüntüleme

Acil Senetle Para Verenler

Mevcut banka sistemlerinde puanlama türünden insanlara kredi sağlamaktadırlar. Bu sebepten dolayı acil bir şekilde paraya ihtiyacı olan insanlar birçok araştırma konusunun içinde kendilerini buluyorlar. Bunların en başında tartışmasız senetler gelmektedir. Modern dünyanın gelişmesi ile birlikte senetler artık normal bir değiş tokuş aracına bürünmüşlerdir. Bunu bilen insanlar acil paraya ihtiyaç duydukları anda acil senetle para verenler başlığı altında birçok araştırma yürütmüşlerdir. Bizlerde bunun cevabı en açık biçimde ortaya sermeyi amaçlamaktayız.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Senetle Borç Veren Yerler Nelerdir?

Senetle para almak için yol arayan insanların çoğu bankalardan ihtiyaç duydukları parayı alamayan kesimdir. Bu da bir açıdan pazar oluşturmaktır. Çünkü senet ile borç para aldığınız kurum veya kişi aldığınız bu paranın üzerine faiz koyarak kar sağlama dürtüsü içindedir. Bu sebepten dolayı birçok kurum ve kuruluş bu pazar için faaliyet göstermektedir. Bunların yaygınlık açısından baktığımız da İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi illerimiz ilk sıralarda yer almaktadır. Peki, acil senetle para verenler kimlerdir?

  •  Kuyumcular
  •  Faktöring firmaları
  •  Cep telefonu satan mağazalar
  •  Beyaz eşya satan firmalar
  •  Tefeciler
  •  İkrazatçılar

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Kuyumculuk içerinde senetle borç verme işlemini birçok açıdan güvenilirdir. Bunun yansıra bu işin içinde yıllardan beri olduklarından ve yasal olmalarından dolayı kuyumcular bu yöntemde en çok tercih edilen kurumdur. Kuyumcular bu işlemi iki farklı yoldan yürütmektedirler.

  1. Kredi notundan dolayı bankalardan kredi çekemeyip onun yanında yüksek limitli kredi kartı olan kişilerin tercih ettiği yöntemdir. Kredi kartından altın alıp bozdurma yolu ile paralarını nakitte çevirme işlemidir. Yani görünüşte altın alıp bozdurduğunuz görüntüsü vardır. Lakin böyle bir işlem yerine direk karttaki parayı nakitte çevirme işlemidir.
  2. İkinci yöntem ise doğrudan senetlere atılan imza sonucunda elden verilen paradır. Bu tamamen kuyumcunun inisiyatifine kalmış bir durumdur.

Senet Karşılığında Para Veren Faktöring Firmalar

Faktöring firmaların amacı ellerde kesilmiş olan senetleri alıp yerine nakit para veren kurumlardır. Unutulmaması gereken şudur ki bu firmaların asıl amacı kendilerine kar sağlamaktır. Bu sebepten dolayıdır ki bozdurmuş olduğunuz senetten kesinti yapmaktadırlar. Bu tür firmalar genelde İstanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Lakin bu can sıkıcı bir durum olmaktan çıkmıştır. İnternet üzerinden işlem yapabilme yetisine sahiptirler.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para