Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

/
/
/
4 görüntüleme

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular. Acil nakit para elden senetle para veren yerler, genellikle banka kredisi alamayan kişilerin başvurduğu alanlardan birisidir. Özellikle, kredi notu düşük olan vatandaşlar kredi ihtiyaçlarını karşılamak için acil çözüm sunan firmalara nakit için başvuru yaparlar. Bu firmalar, nakit borcun düzenli olarak ödenmesi için senet gibi borcu onaylayan bir belgeye ihtiyaç duyabilirler. Elden senet yapan firmalar belli faiz oranlarıyla borcu vadelere bölmektedir. Aynen bankalarda olduğu gibi vadelere göre borcun tutarı da artmakta, vade süresi borcun miktarına göre değişmektedir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Acil nakit para elden senetle para veren yerler yasal olarak sadece bankalar ve faktöring firmaları olarak bilinmektedir. Bunun haricinde elden senetle para veren yerler genel olarak eski tabirle tefeci olarak adlandırılır. Büyük şehirlerde daha yaygın olan bu yöntem kredi alamayan ve acil nakit paraya ihtiyaç duyan kişilerin başvurduğu yöntemlerden birisidir. Özellikle, şahıslarla yapılan senet yöntemi pek bir güven arz etmemektedir.

Genel olarak bu yöntem kişinin istediği nakit tutara belli bir faiz oranı yüklenerek, vadeler halinde ödemeye dayanmaktadır. Borç tutarına göre senet hazırlanıp, borç alan kişiye imzalatılarak, kişinin borca sadık kalması sağlanır. Bu yöntem kişinin kısa sürede nakit ihtiyacını karşılıyor olsa dahi, bazı durumlarda borca fazlaca faiz uygulanması, borçlu kişileri zor duruma sokabilmektedir. Elden senetle borç para veren yerler, şahıs ya da kuyumcu firmaları olarak bilinmektedir.

Peki Senetle Borç Para Veren Kuyumcular nerede var? Büyük şehirlerde daha fazla müşteri bulan senetle borç para veren kuyumcular özellikle, fazla faiz uygulayarak, kişileri zor duruma sokabilmektedir. Fakat genel olarak kuyumcular nakit para yerine senetle altın vermektedir. Elden senet karşılığında verilen altınlar müşteriler tarafından bozdurulup, nakit paraya çevrilir. Senette uygulanan vadeye göre her ay belli taksit tutarları ödenebilir. Fakat altın bozdurma esnasında ortaya çıkan maddi kayıp, bazı durumlarda oldukça fazla olabilir. Ayrıca, senede uygulanan faiz miktarı da kuyumcularda daha fazladır. Bu nedenle, kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında kuyumculardan aldıkları borç tutarları bir anda oldukça yüksek bir meblağ olabilmektedir. Güven konusu da yine kuyumcularda oldukça risklidir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para