Para Lazım Ne Yapabilirim Nerden Bulabilirim?

Para Lazım Ne Yapabilirim Nerden Bulabilirim?

/
/
8 görüntüleme

Para Lazım Ne Yapabilirim Nerden Bulabilirim? İnsan yaşamında bazen maddi yönden zor dönemler yaşanabilir. Günümüzde bu dönemleri kolay atlatabilmenin birçok yolu var. Böyle zamanlarda acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bankaların kredi seçeneklerinin yanı sıra senetle borç para alabileceğiniz alternatifler veya taksitle aldığınız bazı ürünleri nakİte çevirebileceğiniz imkanlar da bulunuyor.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Para Lazım Ne Yapabilirim Nerden Bulabilirim?

Bankaların Kredi Seçenekleri

Günümüzde bankalar müşterileri için birçok kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklar içerisinde faiz oranları düşük ve uzun vadeli krediler dikkat çekiyor. Bu kredileri kullanabilmek için en önemli şart, düzenli bir gelire sahip olmak ve o güne kadar bankalar ile yaptığınız çalışmalarda düzenli ödemelerde bulunmuş olmak. Yani bir başka ifade ile kredi notunuzun 1500 ve üzerinde olması. Bu kriterleri sağlayan herkes bankalardan kredi kullanabilir veya kredi kartı alarak, sıkıntılarını giderebilir. Ancak bu kriterleri sağlamıyorsanız, daha önceden bankalar ile olan çalışmalarınızda bazı sorunlarınız olduysa, kredi notunuz düşükse ya da gelirinizi belgeleme konusunda sorun yaşıyorsanız başka alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Senetle Borç Almak

Eğer çok sıkıştım yardıma ihtiyacım var diyorsanız, ve bankalardan kredi almanız mümkün değilse, bu durumda senetle borç veren kişi ve kurumlara başvurabilirsiniz. Bu konuda büyük şirketlere bağlı olarak hizmet veren finans kurumlarından yardım almak mümkün. Bu kurumlar da aynı bankalar gibi sizden aldığınız borcu geri ödeyeceğinize dair bir teminat talebinde bulunacaktır. Örneğin, düzenli gelire sahip bir tanıdığınızın size kefil olması, size ait olan bir gayrimenkulün veya aracın ipotek edilmesi ile bu kurumlardan kredi kullanabilirsiniz.

Finans kurumlarının dışında bazı araç galerileri, kuyumcular ve döviz büroları da senetle borç vermekteler. Çevrenizde bulunan bu tür işletmeleri araştırarak, senetle borç talebinde bulunabilirsiniz. Bu konuda özellikle Kapalıçarşı'da bulunan bazı kuyumcuların hizmet sunduğu bilinmektedir.

Taksitle Telefon Almak

Para Lazım Ne Yapabilirim Nerden Bulabilirim? Bu seçeneklerin dışında çok sıkıştım yardıma ihtiyacım var diyenlerin sıkça başvurduğu yol, telefon ve internet operatörleri üzerinden taksitle cihaz satın almaktır. Bu operatörlerden faturalı bir hattınız varsa, nakit ihtiyacınıza göre değeri olan bir telefonu veya tablet ve bilgisayar gibi bir cihazı satın alıp, daha sonra bu cihazı satarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Günümüzde birçok kimse bu yöntem ile acil para ihtiyacını karşılamaktadır

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para