Para Bulmak Için Okunacak Dua

Para Bulmak Için Okunacak Dua

/
/
1 görüntüleme

Para Bulmak Için Okunacak Dua. Dua, Yaratıcı ile kul arasında bağ kuran bir köprüdür. Kim zor zamanlarında dua etmez ki? Uzmanlar bile duanın iyileştirici gücünü bilimsel çalışmalar ile ortaya koymuşlardır. Başımız sıkıştığında, çok istediğimiz bir şey olduğunda hemen dua eder ve rahatlarız. Gerçekten de duanın inanılmaz bir gücü vardır. Eskiler hep "Yer gök dua ile durdu ve kuruldu." derler. Demek ki duanın etkileyici gücü öteden beri bilinmektedir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Para Bulmak Için Okunacak Dua

Günümüzün en büyük sıkıntılarından biri maddi sıkıntılardır. Manevi sıkıntıları gezerek tozarak, arkadaşlarımızla ya da çevremizle konuşarak atsak da maddi sıkıntılar için durum pek de öyle değildir. Kişilerin kazandıklarıyla ihtiyaçları arasında büyük bir uçurum olması tüm kemer sıkma politikalarına rağmen kişileri maddi sıkıntılara sokmaktadır. Bu zor zamanlarda da kişiler dua etse de asıl dua acil para bulma duası  olacaktır. Kimse maddi sıkıntıları ağır basarken başka bir şeye dua etmez değil mi? Önceliklerimiz bizi her zaman ona adapte eder. Parasal açıdan sıkıntısı olan kişiler kendilerini para bulma duası arıyorken bulacaktır.

Duanın gücüyle aşılamayacak sorun yoktur diye mi düşünüyorsunuz? O zaman dua ederken birkaç şeye dikkat etmek gerekecektir. Dua ederken öncelikle samimi, içten olunmalıdır. Maddi sıkıntılarınızın gideceğine ve kurtuluşa ulaşacağınıza inanmalısınız. İsteyerek ve inanılarak edilen dua her zaman kabul olur. Bunun yanında dua ederken isteğinizin yerine gelmesi için elinizden geleni yapmalısınız. 

Yani çalışmaya, borcunuzu ödemeye gayret göstermelisiniz. Sadece dua edip hiç çaba göstermeyerek kim isteğine ulaşmış ki? Bunun için duayla birlikte çaba da önemlidir. bir de tevekkül konusu vardır ki bu da çok büyük önem taşır. Tevekkül, kişinin elinden geleni yapması ve gerisini Allah'a bırakmasıdır. Yani acil para bulma duası ederken samimi olacaksınız, inanacaksınız ve çaba gösterip tevekkül edeceksiniz. Sonuçta göreceksiniz ki bir anda duanız kabul olmuş.

Acil para bulma samimiyetle edilmeli ve sonrasında para bulunduğunda tevekkül edilmelidir. İhtiyacınız olan para geldiğinde şükür duası etmeyi unutmayınız. Herkes yaptığı iyiliğin karşılığında teşekkür duymak ister değil mi? Bu sebeple duanız kabul oluncaya kadar sabretmeli ve sonrasında da şükretmelisiniz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para