Kredisiz Senetle Ev Alma Fırsatı

Kredisiz Senetle Ev Alma Fırsatı

/
/
25 görüntüleme

Kredisiz Senetle Ev Alma Fırsatı; Ev alımındaki artışla beraberinde getirdiği ev fiyatlarındaki yükselme, doğal olarak ev sahibi olmak isteyenleri zora sokmaktadır. Ev fiyatları bildiğimiz üzere genişliğine bakılmaksızın bulunduğumuz konuma, konumundaki ulaşım rahatlığına, cephesine, merkezlere uzaklığına ve manzarasına gibi birçok etkene başvurularak artmakta ve azalmaktadır. Bu artışlar istesek de istemesek de müşteriyi yani alıcı kitlesini olumsuz etkilemektedir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Kredisiz Senetle Ev Alma Fırsatı

Ev almak için önünüzde birkaç tane imkanınız var. Ya nakit birikiminiz olmalı ki tek celsede hiç kafanız ağrımadan ev sahibi olabilmek için, ya kredi çekmeniz gerekir. Bunun içinde diğer yazılarımızda da bolca bahsettiğimiz gibi sağlam bir statüde yani iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekir. Bu şartlarda bile kredi ile ev alabilmek için önce alacağınızı kararlaştırdığınız evi iyi seçmeniz gerekir. Çünkü banka krediyi onaylamak için iyi bir kredi notunuz olsa bile ev kredilerinde önce beğendiğiniz eve bilirkişi yani ekspertiz yönlendirilir. Bu yolla evin ortalama bedelleri hesaplanarak ev istenilen krediye uygun mu ya da beğendiğiniz eve istediğiniz kredinin ne kadarı verilebilir, bunu değerlendirmek için.

Kredisiz Senetle Ev alma Yolları

Eğer ki elinizde bulunan birikmiş bir miktar nakitiniz yoksa, bankadan gelen değerlendirme ekibi de beğendiğiniz evi kriterlere uygun bulmazsa ya da istediğiniz kadar krediyi uygun görmezlerse; verdikleri miktar işinizi görmeyebilir. Bu yüzden yarı yolda kalabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte ise bir ihtimal daha kalıyor. Senetle ev alma… Bazı firmalar ya da şahıslar, günümüzde halen senet usulü ile ev alıp satma işlerine devam etmekteler. Bu sayede taksit öder gibi ev satın alabilirsiniz.

Toplam miktar üzerinden belirlenerek ev sahibi ya da firma ile anlaşmanıza göre taksitlerinizi belirleyerek eşit taksitlerle ya da ödeme imkanınız varsa önce yüksek sonra azalan taksitlerle ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz. Şu durumu da bilmek sağlıklı olacaktır. Ev fiyatlarındaki yıldan yıla artış taksitlerinizi etkileyebilir. Yani senetle ödeme imkanı sağlayan kişi ya da firma eğer ki anlaşmanıza göre ödeme şu kadar yılı geçerse evin fiyatını o yılki ev fiyatları üzerinden değerlendirmemiz gerekir deme hakkına sahiptir. Bu sebeple daha kısa taksitlerle ödeme yapmanız sizin lehinize olacaktır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para