Kredi Çekemiyorum Acil Paraya İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım?

Kredi Çekemiyorum Acil Paraya İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım?

/
/
9 görüntüleme

Mevcut dünya şartlarında herkesin paraya ihtiyacı olabilmektedir. Eğitim, sağlık, iş dünyası gibi birçok alanda insanları paraya ihtiyacı olmaktadır. Bu tür durumlarda genel olarak bankalara müracaat edilmektedir. Çoğu anlamda bu bankalar eskiye nazaran daha kolay kredi sağlamaktadır. Ama kara listeye düşenler, bankalara halihazırda bir sürü borcu olanlar, kredi notu düşük olanlara bankalar kredi sağlamamaktadır. Bu durumda olanların nasıl bir yol izlemesi gerekmektedir?

Nasıl Para Bulunabilir?

İlk olarak belirtilmeli ki, başkasının üzerine olan senet ya da çekler üzerinden kredi çekerek para ihtiyacı karşılanmamalıdır. Bunun dışında ilk olarak kötü sicile ve kredi notu düşük olan kişilere kredi sağlayan bankalara başvuru yapılabilir. Kredi notu ya da sicili ne kadar kötü olsa da doğru bir başvuru sonucunda kredi alma imkanı doğabilir. Acil ihtiyaç kredisi kapsamında bir sms ile aynı gün onaylanan krediler bulunmaktadır. Çok yüksek meblağlar olmamak kaydı ile belli oranda nakit ihtiyacını karşılanabilir. Genel olarak acil ihtiyaç kredisinde, bankalar yalnız kimlik belgesi ve gelir beyanı ile krediyi sağlamaktadır.

Bankalar Dışında Nasıl Para Bulunabilir?

Günümüzde bankalar dışında para bulmak çok kolay bir işlem değildir. Para bulmanın en iyi ve güvenilir limanı bankalardır. Fakat bankalardan hiç bir şekilde kredi alma imkanı oluşmadı ise, alternatif olarak, bankalar dışında kredi sağlayan koç finans, Evkur gibi firmalardan acil kredi ihtiyaçları karşılanabilir. Bankalara benzeyen bir yapıda çalışan bu finans kurumları ihtiyacınız olan maddi şeyin parasını karşılayıp, size hizmeti ya da ürünü sağlamaktadır.

Alternatif Para Bulma Yöntemleri

Finans kurumlarından da para ihtiyacı karşılanamadığı takdirde. Uzun vadeli borçlanmalar ile para ihtiyacı karşılanabilir. Uzun vadede GSM operatörleri tarafından sağlanan, yüksek ücretlere sahip telefonlardan alınıp, ambalajından çıkarmadan, doğrudan satılarak nakit paraya çevrilebilir. Uzun vadede ödenecek olan bu borç, belli oranda nakit para sağlayacaktır. Bir diğer nakit para bulma yöntemi ise, mevcut bulunan nakit paraya çevrilebilecek olan beyaz eşya, mobilya, elektronik cihaz, fotoğraf makinesi gibi ürünlerin çok deforme olmadan ve acil ihtiyaç sınıfına girmediği takdirde satışa sunularak, nakit para ihtiyacı karşılanabilir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para