Kefilsiz En Uygun Borç Kim Verir?

Kefilsiz En Uygun Borç Kim Verir?

/
/
55 görüntüleme

En Uygun Kefilsiz Borç Kim Verir? Kredi ve kredi kartı borçları ile boğuştuğumuz şu günlerde alternatif bir çözüm bulma arayışına girmekteyiz. Fakat dolayısı ile nakit akışı sağlamak ya da acil nakit para bulmak için çok iyi ve zengin dostlara ihtiyacımız var. Peki zengin ve yardımsever dostlarımız yoksa ne yapacağız? İster istemez bankaların yolunu aşındırmak zorundayız. Peki bankalar ne şartlarda yardımcı oluyor bir de bu konuyu inceleyelim.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Araştırmalarımıza göre bankalardan borcunuz olsa bile kredi alabilmeniz için düzenli ve sağlam bir geçmişe ihtiyacımız var. Sağlam geçmiş derken kavgasız gürültüsüz sicili temiz dürüst gibi kavramlardan bahsetmiyoruz. Bankaların dilinde sağlam geçmiş; temiz sicil anlamına geliyor. Temiz sicil sahibi olabilmek için de halen mevcutta borcunuz olsa bile düzenli nakit akışı ve düzenli ödemeler yapmak anlamına geliyor.

En Uygun Kefilsiz Borç Kim Verir?

Ben hiç kredi de çekmedim hayatımda kredi kartı da kullanmadım demek temiz sicil anlamına gelmiyor. Sicilinizi temiz tutmak için bu ürünleri kullanıp fakat düzenli ödemeler ve harcamalar yapmanız gerekir. Hayatında bankalarla hiçbir işi olmayan ve hiç kredi kartı kullanmamış birisinin sicili yani kredi notu 0 yani sıfır puan oluyor. Sıfır kredi notu olan birinin kredi çekme ihtimali bazı bankalara göre, kredi çekmiş ama ödemelerinde biraz aksama olan birine göre daha düşük olabiliyor.

Yani şimdiye kadar hiç kredi çekmedim tertemiz bir geçmişim var demeyin, bu sizin aleyhinize olabiliyor. Çünkü hiç kredi çekmeyen birine güvenmektense çekipte ödemeleri biraz düzensiz olan birine kredi olanağı tanımayı uygun görebiliyorlar. Bu tamamen bankanın durumuna ve çalışma sistemine bağlı olarak değişiyor.

Peki şimdi gelelim asıl konumuza. En uygun kefilsiz borç kim verir? Kefil olmadan nasıl borç alabileceğinizi izah edelim. Yukarıda anlattığımız gibi sağlam bir kredi notunuz var ise yani tam teşekküllü, kuruşu kuruşuna ve zamanında ödeme yapıyorsanız zaten korkacak birşey yok. Kredi üstüne kredi çekseniz bile kefilsiz, senetsiz kredi tanımlarlar. Şartlar anlattığımız durumlarla uyuşmuyor ise size yardımcı olabilecek birkaç tane banka var. Onlara başvurarak çözüm arayabilirsiniz. Fakat bu durumlarda verdikleri rakamlar çok abartılı rakamlar değil bunları da bilmenizde fayda var.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para