Garanti Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Garanti Ev Hanımlarına Kredi Kartı

/
/
1 görüntüleme

Garanti bankası almış olduğu riskler ile adından sık söz ettiren bir özel bankadır. Özellikle sigorta geçmişi olmayan ev hanımlarına en sık kredi veren bankalardan biridir. Ev hanımlarına kredi kampanyasına ilk katılım özelliği gösteren ve kredi sürecinde zorlu koşullar öne sürmeyen bu banka, binlerce ev hanımının çeşitli nakit ihtiyaçlarını karşıladı. Sigorta geçmişi olmayan ancak küçük tutarlarda kredi kullanmak isteyen ev hanımları bu banka aracılığı ile düşük faizlerde 20 bin TL’ye kadar kredi kullanabiliyor. Ayrıca48 ay vade seçeneği bu kredilerde de söz konusu. Ancak ev hanımı geçmişte bir kredili ürün kullandı ise bu durumda koşullar değişiklik gösterebiliyor.

Öğrenci Kredi Kartları

Artık bankalar herhangi bir geliri olmayan üniversite öğrencilerine de kredi kartı veriyor. Bu öğrenciler sonraki aşamalarda iş hayatına atılmasalar dahi oluşan bir kredi notu ile karşı karşıya kalabiliyor. Ev hanımları da geçmişte kullandıkları bir öğrenci kredi kartı nedeni ile kredi notuna sahip olabilirler. Bu bir başvurudan da ibaret olabilir. Ever daha önceden buna benzer bir kredili ürün kullanıldı ve ödemeler konusunda aksaklıklar yaşandı ise bu durumda ev hanımları yeniden kredi çekerken zorlanabiliyor. Özellikle kredi notu 699 ve üzeri olmayan ev hanımları ne yazık ki bu kampanyayı yapan bankalardan ve Garanti Bankası’ndan ret yanıtı alıyor.

Nasıl Kredi Çekilebilir?

Kredi notu kötü olan ya da kanuni takip yaşamış olan ev hanımları için 2 seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki gayrimenkul ipoteği göstermektir ki en sık kullanılan yöntem de budur. Ev hanımları kendi üzerine kayıtlı bir ev ya da arabayı ipotek ettirerek ev hanımlarına kredi ürününden faydalanabilir.

Eğer başkasına ait bir taşınmaz ipotek gösterilecek ise bu durumda taşınmaz sahibinin ev hanımına kefil olması şartı aranır.Diğer bir yöntem de tek başına kefilliktir. Yani ev hanımına gelir düzeyi yeterli ve KKB notu iyi bir kişi kefil olabilir. Özellikle bu kefil kişinin sigortalı bir işinin olması ya da emekli olması son derece önemlidir. Eğer kefil Garanti Bankası’nın hali hazırda müşterisi ise işler daha kolay ve hızlı ilerleyecektir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para