Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

/
/
13 görüntüleme

Günümüz şartları ile çalışmayan ev hanımlarının da ihtiyaçları çoğalıyor ve bu ihtiyaçları karşılamak için yollar aranıyor. Ev hanımlarına sunulun kredi imkanı gibi kredi kartı imkanı da sunuluyor. Bu durum devlet destekli olarak yapılıyor ve her banka tarafından yapılmıyor. Ev hanımlarına kredi ve kredi kartı imkanı sunan bankaların bilgilerine, internet üzerinden ulaşılabilir. Banka bilgileri alındıktan sonra, bankalara gidilerek başvuru yapılması gerekmektedir. Kredi kartı başvuru formları doldurulmalı ve doğru bilgiler yazılmalıdır. Gelişen teknoloji sayesinde, onay süreçleri çok kısa olmakta ve hızlı şekilde geriş dönüş yapılmakta. Bu sebep ile başvurular, birkaç gün içinde cevaplanacaktır.

Ev Hanımlarına Verilen Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Oluyor?

Ev hanımlarına verilen kredi kartı limitleri çok fazla olmuyor. İlk aşamada düşük limitli kredi kartları açılıyor. Sonrasında ödemeler düzenli yapılır ise, limit arttırma talepleri yapılabilir. Bunun ile ilgili herhangi bir şart ya da sınır koyulmuyor. Ödemeler aksatılmadan düzenli ve günlerinde yapılır ise, limit arttırma talepleri de kabul görecektir.

Bütün Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi?

Genel olarak ev hanımlarının akıllarına gelen ilk soru bu oluyor. Ev hanımlarına kredi ve kredi kartı imkanı denildiğinde, hiçbir şart ve talep sunulmayacağı düşünülüyor. Fakat bazı durumlarda bu konuda değişikler olabiliyor. Sicili temiz ve şartları uygun olan ev hanımlarına kredi kartı verilebilir. Fakat sicili temiz olmayan yani banka geçmişi kara listede olan ev hanımlarına kredi kartı vermek için bazı talepler olabiliyor. Bunlar, eşinin maaş bordrosu ve üzerine tapusu olan mallar gibi şartlar olabilir. Bankalar, kayıtlarında sicili temiz olmayan ev hanımlarına kredi kartı vermek için bir teminat ve garanti almak durumdalar.

Ödenmeyen Kredi Kartı Borçları Sonucu Ne Olur?

Ödenmeyen kredi kartı borçlarında, normal prosedürler uygulanıyor. İlk aşamada uyarı mesajları alınacaktır. Belirtilen süre içinde ödeme yapılmaz ise, kart kullanıma kapanacak ve faiz ile her gün borç miktarı artacaktır. Sonuç olarak da yasal işlemler başlatılacaktır. Bu şekilde kart borcu olan ve kartları kapanan kişiler ise, borçlarını faizleri ödeseler dahi tekrar kredi kartı alamazlar.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para