Ek Iş Ne Yapabilirim 2018

Ek Iş Ne Yapabilirim 2018

/
/
5 görüntüleme

Ek İş Ne Yapabilirim? Ne yaparsanız yapın ayın başında mutlusunuz ama ayın sonunu getiremiyor musunuz? Kemer sıkma, az alışveriş, yetinme gibi kavramlar artık bir işe yaramıyor mu? O zaman ek iş yaparak siz de kazancınıza kazanç katabilirsiniz. Günümüzde kazançların giderleri karşılamadığı zamanlarda ek iş fikri herkesin aklına gelmektedir. Fakat çoğu kişi bu konuda istekli olmasına rağmen bir fikre sahip değildir. Oysa herkesin bir şekilde yapacağı ek işler bulunmaktadır. Ek iş ne yapabilirim diye düşünüyorsanız siz de doğru yerdesiniz demektir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Ek İş Ne Yapabilirim?

Hobileri Kazanca Dönüştürme

Boş vakitlerinizde hobileriniz ile uğraşıp sıkılınca bırakmak yerine hobileriniz sayesinde kendinize ek gelir oluşturabilirsiniz. Eğer örgü örmek, dikiş dikmek, boyamak gibi konulara ilginiz varsa hiç durmayın ve hemen gerekli malzemeleri temin ederek işe başlayın. Üstelik bunların maliyeti çok fazla değildir, öyle değil mi? Bir kereliğine bütün malzemeleri alın ve hemen üretebileceğiniz ürünlerin listesini yapın. Sadece tutkal, balon ve ip ile avize yapanlar sizden daha mı yetenekli? Hayır, sadece hobileriyle para kazanmayı kafalarına koymuşlar.

Örgü sadece kış günlerinde kullanılan bir çeşit değildir. Farklı çantalar, bebek pusetleri, paspaslar her zaman kullanılabilir. Bunun yanında kışın kullanmak için televizyon battaniyesi, yatak örtüsü, kolay hırka ve yelekler örerek sanal alemde bunların satışını yapabilirsiniz. Örgü dışında etamin, nakış gibi işler de ek gelir kazanmanıza yardımcı olacaktır. Etamin işinden yapılan takılar, nakışla süslenen detaylar her şeye zenginlik katmaktadır. Panç olarak bilinen yeni el işi tarzı da yaratıcılığınızla birleşerek çok güzel işlere dönüşebilir. Ek iş ne yapabilirim sorusunun cevabını bulmuşsanız o zaman hemen harekete geçebilirsiniz.

Eğer boyama işine ilginiz varsa hazır ahşap ürünleri hayal gücünüz ile süsleyerek satabilirsiniz. Çeşitli boyama teknikleriyle düz ahşaba ruh katabilir ve alıcıların gözlerini süsleyebilirsiniz. Çeşit çeşit sehpalar, gazetelikler, peçetelikler boyayabilirsiniz. Takı merakınız varsa alacağınız birkaç parça malzeme ile yaratıcılığınızı ortaya koyarak farklı takılar üretebilirsiniz. Bu fikirlerin dışında ilgilendiğiniz başka hobiler varsa onları çevrenizde ya da sanal ortamda satışa çıkarabilirsiniz. Hem bu işi yapmak için büyük sermayeye ihtiyacınız olmayacak ve belli bir süre sonra maddi durumunuzu düzelteceksiniz. Ek İş Ne Yapabilirim? Unutmayın, hobileri üzerinden büyük başarılar yakalayan çok kişi var.

Yazıya İlgisi Olanlar İçin

Eğer yazmakla ve okumakla ilgili biriyseniz o zaman kendinize ücretsiz bir blog açıp yazmaya başlayabilirsiniz. Bir kitleniz olduğu zaman buradan para kazanmaya başlayacaksınız. Hem ne iş yaparsanız yapın blog yazarı olmak ağır gelmeyecektir. Sevdiğiniz şey okuyup yazmaksa neden bekliyorsunuz? Blog açma fikrini beğenmediyseniz makale yazarlığı yapabilirsiniz. Makale yazarlığı yaparak kendine ek gelir sağlayan hatta bu işi asıl işleri olarak yapan birçok kişi var. Eğer daha başka fikir arıyorsanız sevdiğiniz bir dergiye yazılar göndererek yazarlar arasına girebilirsiniz. Böylece ek gelir imkanı sağlama yolunda bir adım atmış olursunuz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para