Borç Para Arıyorum Nereden Para Bulabilirim?

Borç Para Arıyorum Nereden Para Bulabilirim?

/
/
3 görüntüleme

Genel olarak, günümüz şartlarında ihtiyaçlar bitmiyor. Bu neden ile maddi zorluklar yaşayan birçok insan var. Genellemeye bakıldığında herkesin ortak ihtiyacı, nakit para oluyor. Fakat insanların çevresinden yardım aldıkları bir dönemde yaşamıyoruz maalesef ki. İnsanlar, nakit ihtiyaçlarını genel olarak banka kredisi ile çözüyor.

Fakat bankalardan kredi almak çok zor. Banka şartları oldukça ağır ve herkes bu şartlara sahip değil. Bu neden ile insanlar, nakit ihtiyaçlarını başka şekillerde çözmeye çalışıyor. Farklı firma ya da kişiler ile görüşmeler yapıyor. Günümüzde, nakit para verebilen bazı firma ve şahıslar var. Bu kişi ya da firmalara ulaşmak için internet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz. Firmalar kendileri için internet reklamları yapıyor. Yapılan reklamlarda şart ya da talepleri olmasa da iletişim bilgileri oluyor. Bu bilgilerden yararlanarak, ulaşım sağlanabilir.

Borç Para Veren Firmaların Şartları Nedir?

Genel olarak bu şekilde çalışma sistemi olan firma ya da kişilerin, şart ve talepleri değişiyor. Firmalar daha sistemli ve garantici çalışıyorlar. Genel olarak SSK'lı çalışan olmak gerekiyor. Bunun dışında ise, herhangi bir mal sahibi olması da istenebiliyor. Adres ve kimlik bilgileri dışında da mutlaka senet imzalatılıyor. Şahıs olarak borç para veren kişiler, adres ve kimlik bilgilerini alıyor. Senet karşılığında da nakit para verebiliyor. Bunlar dışında ise senet ile altın satan kuyumculardan da destek alınabilir. Altın alıp, bozdurarak nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Bu kuyumculara da internet üzerinden araştırarak ulaşım sağlanabilir.

Nakit Para Veren Firmalara Geri Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Nakit para veren firmaların ve kişilerin, ortak olarak yaptıkları şey faiz almaktır. Herhangi bir sağlam güvence alınmadan verilen paranın karşılığında, faiz işletiliyor. Bu faiz oranları değişiklik gösterebiliyor. Fakat banka kredilerinden daha yüksek faizler alınıyor. Bunlar dışında ise, alınan paranın miktarına göre senet sayısı belirleniyor. Ödemeler yapıldıkça senetler geri alınıyor. Şahıs olarak para veren insanlar, senetleri borç bitiminde toplu olarak da verebiliyor. Bu kişi ya da firmaya göre değişiyor. Bu şekilde nakit alınması durumunda, taksit yani senet sayısı çok fazla olmuyor. Şartlara ve kişilere göre senet sayısında farlılıklar yapılıyor.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para