Banka Kredileri Hakkında Bilgi

Banka Kredileri Hakkında Bilgi

/
/
3 görüntüleme

Banka Kredileri Hakkında Bilgi; bankadan kredi çekerken ilk olarak bilinmesi gereken şey, ne kadar krediye ihtiyaç duyulduğudur. İhtiyaç duyulan kredi tutarı belirlendikten sonra ikinci olarak ödeme planı hesap edilmelidir. Vade sayısının kişiyi zorlamaması gerekmelidir. Tüm bunlar hesaplanırken bankaların güncel faiz oranlarının da iyi araştırılmalı size en uygun olan banka ve kredi türünde karar kılınmalıdır. İlk olarak bilinmesi gereken konuları açığa kavuşturduktan sonra şimdi sıra banka kredileri hakkında kimsenin bilmediği önemli bilgilere.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Banka Kredileri Hakkında Bilgi

Kredi İçin Gerekli Belgeler

Bilinenin aksine bankalar artık kredi verirken belge istemiyor. Hatta sadece bir sms ile kredi veren bankalar dahi var. Ancak bazı bankalar çekilen kredinin miktarına göre sigorta dökümü ya da maaş bordrosu isteyebilmektedir. Bunların sayısı az olmakla birlikte bankaların kredi vermek için asıl baktıkları kriter kredi puanıdır. Kredi puanınızın yüksek olması hiçbir belgeye gerek kalmadan kredi kullanma imkanını size tanıyacaktır.

Dosya Masrafları

Kredi çekilen bankaların her birinin farklı politikaları vardır. Kimi bankalar dosya masrafı almazken kimi bankalar 200 ile 500 lira arası çekilen kredinin tutarına göre dosya masrafı kesebiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kesinti oranlarını krediyi çekmeden önce bankaya sorulmasıdır.

Kredi Geri Ödemesi

Banka Kredileri Hakkında Bilgi; kredi çekmeden önce çekeceğiniz tutarı ve geri ödeme planı hesaplamasını yapmanızı söylemiştik. Bu tutar ve planın ne kadar önemli olduğu kredi geri ödemesi başladığında anlaşılacaktır. Eğer kredi zorlanmadan ödenebilecek şekilde planlandıysa ödeme günleri kesinlikle geçirilmemelidir. Kredi geri ödemesinin her geciktiği gün kredi notu günlük olarak düşmeye başlar ve bu bir sonraki kredi çekiminde problemler yaşanmasına neden olur.

Banka kredileri hakkında kimsenin bilmediği ya da dikkat etmediği kredi için gerekli olan belgeler, dosya masrafları ve kredi geri ödemesinden bahsettik. Tüm bunların yanı sıra çok dikkat edilmesi gereken bir diğer konu daha vardır. Bu konu da çekilen kredinin hangi amaçla çekildiyse o amaç için kullanılmasıdır. Çoğu zaman insanlar çektikleri krediyi kullanım amacının dışında kullanır. Bu durum insanları finansal açıdan zor durumda bırakabilir ve ortaya çıkan bu finansal zorlanma kredi notunu olumsuz yönde etkileyebilir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para