Taksitle Cep Telefonu Alma Yolları, Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Alınabilir Mi?

Taksitle Cep Telefonu Alma Yolları, Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Alınabilir Mi?
Taksitle Cep Telefonu Alma Yolları, Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Alınabilir Mi?

Günümüzde teknolojiyle birlikte gelen daha kapsamlı cep telefonları mağazalardaki raflarda yerini aldı. Çok çeşitli ve kapsamlı cep telefonları mevcut, tabi kapsam arttıkça cep telefonu almak için ödeyeceğimiz bedelde artmaktadır. Bu durum bütçemizi zorlayacağından taksit arayışı içerisine girilmektedir. Önceki yıllarda bütün cep telefonu satış mağazaları kredi kartlarına taksit imkanı sağlamaktaydı. Ancak bu durum bazı suistimallere yol açtığı için yasal düzenlemelerle kredi kartı ile taksitli cep telefonu almanın önü kapatıldı.

Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Alınabilir Mi?

Kredi kartsız cep telefonu almanızı sağlayan birkaç yöntem mevcuttur. Bu alım yöntemleri ekonomik olmasa da çoğu kesim tarafından zoraki tercih edilmektedir. Bu yöntemlerin başında 24 aya kadar taksit imkanı sunan satış mağazaları gelmektedir. Mağazada istediğiniz telefonu beğendikten sonra mağaza tarafından sizden mali durumunuza ilişkin belgeler istenecektir. Belgelerin ve mali durumun incelemesi yaklaşık olarak 3 ile 10 iş günü zaman almaktadır. Süre sonunda size haber verilerek evrakları imzalamanız istenecektir. Mağaza tarafından yapılan mali durum incelemesi olumsuz olması durumunda telefon satış işlemi gerçekleşmeyecektir. Diğer bir yol ise telefon şirketlerinin sunduğu taksit imkanlarıdır. Bu taksit imkanından yararlanmak için öncelikli şart faturalı bir cep telefonu hattınızın olmasıdır. Faturalı cep telefonunuz varsa ilgili telefon şirketine başvuru yaparak istenilen taksitlerle taksitli cep telefonu alınabilmektedir.

Banka Kredisiyle Taksitli Cep Telefonu Alınabilir Mi?

Cep telefonu almak istediğiniz mağazanın herhangi bir banka ile kampanyalı sözleşmesi var ise bunu değerlendirerek, bankanın sunduğu taksit sayısını seçerek taksitli cep telefonu almak mümkündür. Bu yöntem diğerlerine göre daha uzun vadeli olmasıyla ödeme güçlüğü çekenler için diğerlerine göre tercih edilebilir bir yöntemdir.Bu alım yöntemlerini seçerken ödeme planınızı gözden geçirmenizde fayda vardır. Toplam ödeyeceğiniz para miktarını yöntemler arası analiz ederek, size en az maliyetli olan yöntemi seçmelisiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica