Senetle En Kolay Altin Alma Yontemleri

Senetle En Kolay Altin Alma Yontemleri
Senetle En Kolay Altin Alma Yontemleri

Herkes kendine ait bir evi olsun ister. Bireyler bu hayallerini gerçekleştirmek için para biriktirmek, kredi kullanmak, ek bir iş yaparak daha fazla çalışmak zorunda kalmaktadır. Ancak çoğu kişide kredi ve benzeri kullanmadan senet ile ev sahibi olmak istemektedir. İnşaat şirketleri banka faiz oranları yüksek olduğu için kredi kullanmak istemeyen müşterilerine konut satışını devam ettirebilmek için senet ile uzan bir vadeye bölünmüş faiz masrafı olmayan senet ile satış tercihini sunmaktadır. Senet ile satış hem inşaat firmasına hemde alıcıya belli oranda riziko yüklemektedir.

Senet İle Ev Almanın Avantajları

 - Bankalardaki yüksek faiz oranları sebebi ile ev sahibi olmak isteyenler krediden çok senede başvurmaktadır.

 - Bir miktar peşinat verildikten sonra senet ile ev alımında taksit uygulaması yapılarak ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

 - Aylık kira ödemek yerine senet taksitini ödeyerek ev sahibi olmak daha kolay bir hal almaktadır.

Senet İle Ev Almak İçin Bilmeniz Gereken Altın Kurallar

Senet ile her hangi bir faiz ödemeden risk almadan ev alma fikri herkese cazip gelmektedir. Ancak senet ile ev alma durumunda vade farkı uygulamasından dolayı almak istediğiniz dairenin fiyatı fazlasıyla artabilir ve değerinin üzerinde bir ücret ile ev sahibi olabilirsiniz.Senet ile ev satışı yapan inşaat şirketleri İstanbul, Ankara, Antalya gibi birçok büyük kentte mevcuttur. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken faktör senet ile ev satışı yapan şirketin ve aracıların güvenilir olup olmadıklarıdır. Firma ve aracıların güvenilir olmadığı durumlarda senediniz elden ele gezebilir ve büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple kurumsal olarak faaliyet gösteren ve güvenilir olan firmalardan alım yapmalısınız.Senet ile ev satmak inşaat firmaları için cazip bir seçenek olmadığı için daire fiyatlarını yüksek tutabilirler. Bu sebeple mümkün olduğu kadar yüksek bir miktarda ön ödeme yaparak borçlanılan tutarı en aza indirmek önemlidir.Senet ile ev almaya karar verildiğinde biten projeler tercih edilmelidir. Hem kira ödüyor hemde senet ile ev alıyorsanız oldukça zorlanabilirsiniz. Ev sahibi olmak için iyi bir araştırma yaparak bütçenize uygun daireler seçmelisiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica