Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araba Satan Galeriler
Senetle Araba Satan Galeriler

Günümüz şartlarında yaşanan ulaşım sorunlarına karşılık, her insan bir araba sahibi olmak istiyor. Fakat konforlu dahi denilemeyecek arabaların fiyatları oldukça yüksek. Her bütçe araba almaya izin vermiyor. Bu durumda insanlar, alternatif yollar arar. Bankadan kredi çekemeyen her insan, senetle araba satışı yapan yerleri arar. Senet ile her galeri araba satışı yapmaz. Çok az sayıda, senet ile satış yapan galeriler vardır. Bu galerilere ulaşmak için internet üzerinden araştırmalar yapılabilir. Galerilerin iletişim bilgilerine ulaşarak, telefondan şartları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Genel olarak sayfalarında, şart ve talepleri ile ilgili bilgiler olmaz. Arayarak ya da adreslerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Senet İle Sıfır Araba Alınabilir Mi?

Galericiler, ikinci el araçlar dışında, araç satışı yapmazlar. Sıfır denilebilecek arabalar vardır. Fakat sıfır kilometre değildir. Bunun dışında ise araç markaları yılın belirli dönemlerinde, kendi showroomlarında senet ile araç satışı yapabilirler. Fakat satışı yapılan araçlar için en az, bankalar kadar ağır şartları vardır. Bu şartlar dışında ise araba fiyatlarının yüzdelik bir kısmını peşin olarak istemektedirler. Satışı yapılan araçlarda model belirleme gibi bir durum olmaz. Satışı az olan ya da tanıtımını yaptıkları araçlarının, senet ile satışını yaparlar. Belirli bir faiz oranı da, normla satış fiyatının üzerine eklenir. Senet ile sıfır araba, ancak bu şekilde alınabilir.

Senet İle Araba Satan Galerilerin Şartları Nelerdir?

Senet ile araba satışı yapan galerilerin sayısı azdır ve şartları da değişmektedir. Birçoğu genel olarak, araç fiyatına göre peşinat ister. Genel olarak senet sayısı çok olmaz. Dört beş taksitlik bir bölme yapılır. Bu durum alınan aracın fiyatına göre değişebilir. Bunlar dışında, aracı alan kişinin çalışıyor olması gerekir. Aracı alacak kişinin kimlik ve adres bilgileri de istenecektir. Bunlar dışında ise ödememe halinde, araca el koyma işlemi için belirli sözlemeler yapılır. Bazı galeriler ise, aracı kişiye kağıt üzerinde satar. Senetlerin hepsinin ödendiği taktirde araç sahibine devir edilir. Bazı galeriler ödenmemesi durumunda aracı geri alır iken, ödenen senet miktarını da geri ödemez. Bütün bu şartlar her galeride değişebilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica