Senetle Araba Satan Firmalar

Senetle Araba Satan Firmalar
Senetle Araba Satan Firmalar

Araba almak bir çok insanın hayalidir. İnsanların hayallerini gerçekleşebilmesi için yani araba satın almak için bir çok insanın aklına gelen ilk yöntem bankaların taşıt kredisi ilgili kampanyadır. Bazı bireylerin kredi notunun düşüklüğünden dolayı bu kampanyadan yararlanamamaktadır. Bu yüzden başka alternatiflere yöneliyorlar. Başta galericiler olmak üzere bazı şirketler peşinatsız senetle araba vermektedirler.Bankaların özellikle geçmişte sicili bozuk olması durumunda kredi vermemektedir. Lakin galericiler senetle peşinatsız insanları araba sahibi yapabilmektedirler. Bazı firmalar herhangi bir eviniz varsa onu ipotek göstermeniz durumunda araba vermektedir. Bazıları ise senetle her ay taksitli vermektedir.

Senetle Araba Alırken Neye Dikkat Edilmesi Gerekir?

Bireyin arabayı öncelikle güvenilir birisinden alması gerekmektedir. Arabanın plakasını sorgulatıp herhangi bir ustaya gösterilmesi gerekir. Senetle araba aldığınızda banka ile bağlantı kurularak hayata geçirilmesi gerekmektedir. Ödemeleri bankaya yapıp, senetleri de bankanızdan teslim almalısınız. Özellikle imzalayacağınız sözleşmeyi dikkatli şekilde okunması gerekmektedir. yasal yollardan imzalanan tüketici kanunu olup olmadığından emin olmalısınız. Alacağınız aracın piyasa değerinin eşit olması ve vade süresinin olabildiğince düşük olmasında özen gösteriniz.Özellikle aldığınız aracın bütün taksitlerini kapattıktan sonra, firmanın erken ödeme konusunda toplu ödeme gerçekleştirdiğine oldukça dikkat edilmesi gerekmekte. Bazı firmalar size tamamını senet karşılığında araba vermektedir bu durumda 10 bin TL borcunuzun olmamasında dikkat edilmesi gerekmektedir. İcra gibi durumların olması durumunda senetle firmalar araba vermemektedir. Bu durumları dikkate alınması gerekmektedir.

Senetle Araba Verebilen Yerler Hangileri ve Detaylı Malumatlar

Öncelik olarak senetle araba alırken yasal kurallara uygun olup olmadığını ve kendi bulunduğunuz şehirlerde alınması gerekmektedir. Ülkemizde birçok senetle satan firmalar mevcuttur. Bunlardan bazıları yasal çerçevelerde araba vermemektedir. Araba alırken özellikle güvenilir ve tanıdık kişilerden alınmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu firmalardan birkaçı bunlardır: Wowwo, Bibip, biraraba gibi şirketler güvenilir alışveriş yapılabilmektedir. Firma her hafta araba kampanyası yapmaktadır. Bu kampanyaları takip edilip ucuz fiyata senetle araba sahibi olabilirsiniz.

Senetle Araba Almak Güvenli Midir?

Bunun için öncelik olarak dikkat etmeniz gereken en önemli şey Türk ticaret kanununa ve şirketin Borç kanuna uygun olup olmadığını sorgulayın. Tüketici kanununa uyan en iyi şirketle seçiminizi yapmalısınız. İstanbul, Ankara, Düzce, Konya, Sakarya, Antalya, Kocaeli, Erzurum, İzmir, Samsun, Adana, Trabzon, Hatay, Muğla, Mersin, Sivas ve Yozgat gibi birçok illerde senetle araç verebilen firma vardır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica