Senetle Altın Satan Kuyumcular

Senetle Altın Satan Kuyumcular
Senetle Altın Satan Kuyumcular

Birçok kişi düğünlerde veya altın yatırımlarda altın almak için hemen akıllarına banka gelmektedir. Ama bazıların kredi notu düşüklüğü veya bankayla ilgili yaşanılan sıkıntılardan dolayı kredi alamamaktadır. Bu yüzden farklı alternatiflere yönelmek zorunda kalmaktadırlar. Uzmanlar artık banka dönemleri bittiğini 2018 yılından sonra birçok kuyumcu ve firmalar senet karşılığında altın satmakta olduğu belirttiler. Kuyumcular özellikle tanıdık kişilere senetle altın vermektedir. Lakin bu tanıdık olmayanlara verilmeyecek anlama gelmiyor. Bunun için sadece 1 tane kefile ihtiyaç vardır. Senetle altın satanlar özellikle Ankara, Eskişehir, Adana Gaziantep, İstanbul, İzmir, Antalya, ve Hatay olmak üzere ülkemizin birçok verilmektedir. İstanbul ve Ankara diğer şehirlere göre daha yoğun olduğundan birçok kişi özellikle bu şehirlerde alıyorlar.

Senetle Altın Almak Güvenli mi?

Uzmanlara göre senetle kuyumculardan altın almak yasal yollardan gerçekleştiği için güvenli olduğunu belirttiler. Lakin senet imzalamayı veya doldurmayı bilmeyenin kuyumcudan altın almadan önce mutlaka öğrenmesi gerektiğini belirttiler. Kuyumculardan sonra bazı mağazalarda senetle altın vermeye başladığını belirttiler.

Senetle Altın Almak İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Uzmanlar senetle altın almak için bireyin mutlaka tek başına gitmemesi ve senetle ilgili bilgisi olması gerektiğini belirtmiştir. Özellikle bazı kuyumcuların uyanıklık yapacağından senetle ilgili ciddi bir bilgiye sahip olunması gerektiğini tavsiye edilmiştir. Mutlaka senet geri ödeme tutarın sağına ve soluna yıldız veya kare konulmalı. Böylelikle senet tutarının sonradan değişmesini önlemiş olunacaktır. Senet tarihi ve senet tutarını yazıyla yazılmasını mutlaka unutulmaması gerekir. Dolandırıcılar bunu fırsat bilip sizi ciddi problemlere sürükleyebilir.Bu işte uzman kişiler özellikle tanıdık kuyumculardan senetle altın alınması gerektiğini belirtmiştir. Böylelikle kişi daha az sorunlarla karşılaşabilecek. 2018 yılından sonra ülkemizin birçok illerinde neredeyse bütün kuyumcular hem senetle hemde evinizi ipotek ettirip bireylere senetle altın vermektedirler. Uzmanlara göre kısa sürede bankalardan kredi alımı bitebileceğini insanlar artık senetle birçok şey alabileceğini belirtmişlerdir.Genelde senetle altın veren bütün kuyumcular belli bir komisyon karşılığında bireylere geri ödeme kaydıyla verilmektedir. Kimileri aydan aya verirken kimi kuyumculardan geri ödeme tarihini belirleyip belli bir komisyon ile birlikte peşin para almaktadır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica