Peşinatsız Senetle Motor Satan Yerler

Peşinatsız Senetle Motor Satan Yerler
Peşinatsız Senetle Motor Satan Yerler

Motorlar insanlara özgürlük hissi vermesi ile hobi olarak tercih edildiği gibi sıkışık trafikte çözüm sunmaktadır. Motor bazı iş kollarının ise vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bu iş kolları kuryeler, evlere paket servis yapan kişiler, gazete dağıtıcıları, su bayilerini saymak mümkündür. İhtiyaç veya hobi olsun her yaşta kişi tarafından zevkle binilmektedir. Trafiği yoğun olan yerlerde de kişiler ulaşım problemlerine çözüm sağlamak için motor kullanabilmektedir. Park yeri aramak zorunda kalınmamaktadır. Peşinatsız senetle motor satan kişiler, firmalar ve galeriler her ilde bulunabilmektedir.

Kişilerden Motor Almak

Motor almaya karar verildiğinde araştırma yapılmalıdır. Peşinatsız senetle motor satan kişiler, internet ilanları, gazete ilanları ve bazı görülebilir yerlere ilan bırakmak suretiyle ikinci el motor satmaktadır. Motor alınmak istenen kişi olması durumunda kişi araştırılmalıdır. Araştırma yapıldıktan sonra motorun evraklarının tam olması özellikle kontrol edilmesi gereken hususların başında gelmektedir. Daha sonra motoru kontrolden geçirilmesi için profesyonel hizmet veren uzman incelemesi istasyonlarından yardım alabilirsiniz. Bu istasyonlardan motorun belgelerini de kontrol ettirin. Motorun piyasa fiyatı ile karşılaştırın. Eminseniz alın.

Galeriden Motor Almak

Galeriler peşinatsız senetle iki şekilde motor satabilmektedir. Bazı galerilerde ikinci el motor satışı yapmaktadır. İkinci el motoru kişiden alındığında yapılması tavsiye edilen evrak, motorun durumu araştırmalarını yapın. Galerinin araştırmasını da yaptıktan sonra fiyat konusundaki içinize sinen motoru alın.Bazı galeriler sıfır motor satabilmektedir. Sıfır motorun araştırılması kullanan kişilerden, internet ortamından yapılabilir.

Firmalardan Motor Almak

Kurumsal firmalar bayilerine yaptıkları kampanyalarla peşinatsız senetle motor sattırabilmek kolaylığı sağlamaktadır. Bazı büyük bayilerde kendi finansmanları ile karşılayarak peşinatsız senetle motor satmaktadır. Bu durumda diğer iki seçenekten farklı olarak fiyatları daha uygun taksit sayısı daha uzun olabilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Motor kimden alınırsa alınsın senet tam olarak doldurulmalıdır. Motorun ücreti için kararlaştırılan taksit sayısı miktarında ayrı ayrı ve tam olarak doldurulmuş senetler yapın. Senetlerin üzerine hamili yazılarak senedin devredilmesini önleyin. Motorların fiyatları konusunda çok abartılı rakamlar söylendiğinde vazgeçin. Çünkü peşinatsız senetle motor satan kişi ve kuruluş miktarı oldukça fazladır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica