Neden İhtiyaç Kredisi Alamıyorum?

Neden İhtiyaç Kredisi Alamıyorum?
Neden İhtiyaç Kredisi Alamıyorum?

  Maddi olarak sıkıştınız veya her hangi bir ihtiyaçtan dolayı kredi almak istiyorsunuz ama bankanın kredi başvurunuzu kabul edip etmeyeceğinden emin olamıyorsunuz. İhtiyaç kredileri genel olarak düşük miktarda olduğundan genellikle bankalar çok sıkıntı çıkarmazlar. Çok fazla evrak ve prosedürler ile de uğraştırmazlar. Ancak bazen her şeyin uygun olduğunu düşündüğünüz halde krediniz onaylanmıyor. Bunun belli başlı bir kaç önemli nedeni bulunuyor.

 Kredinizin Onaylanmama Nedenleri

 1.Eğer başvuru esnasında gelirinizi uygun olarak beyanda bulunmadıysanız, banka kredi başvurunuzu onaylamayacaktır. Mutlaka gelirinizin belgelendirilmesi gerekiyor.

 2.Belgelendirdiğiniz geliriniz ile talep ettiğiniz kredi tutarı arasında çok fazla fark bulunması, bu durumda da yine banka başvurunuzu reddedecektir.

 3.Artık herkes tarafından bilindiği üzere bankalar, kesinlikle kara listede bulunan müşterilerin kredi başvurularını onaylamıyor. Eğer bankaların kara listesinde yer alıyorsanız başvuru yapmadan önce bunu bilmelisiniz.

 4.Kredi başvurusunda bulunduğunuz dönemde aynı zamanda bir başka bankadan çekmiş olduğunuz hali hazırda bir kredi var ise,

 5.Çalıştınız ve referans olarak gösterdiğiniz iş yerinizde 6 aydan daha kısa süredir çalışıyor iseniz,

 6.Daha öncesinde bir başkasının çektiği krediye kefil olduysanız ve kredinin ödenmesi sırasında bir takım sorunlar yaşandı ise, idari takip altına alındı ise,

 Kredinin Red Cevabı Almaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Kredinizin red cevabı almaması için mutlaka kredi notunuzu yüksek tutmalı ve sicilinizi bozacak durumlardan kaçınmalısınız. Bunlar dışında yukarıda belirtilen durumlar söz konusu değil ise krediniz onaylanacaktır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica