Geri Ödemesiz Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Geri Ödemesiz Hayvan Kredisi Veren Bankalar
Geri Ödemesiz Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen 30 bin lira hayvan hibesi çiftçilerin koyun, kuzu, düve, manda, inek, arılı kovan, kaz, hindi, ördek, keçi, sığır, tavuk ve büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımına yardımcı oluyor. Devlet, hayvan kredisi için birçok kuruma yetki verdi. Bu bankalarda, devlet bankalarında ve özel bankalarda 2018 yılı boyunca verilmeye devam edilecek.

Hangi Bankalar Hayvancılık Kredisi Veriyor?

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı özellikle bayanlara, ev hanımlarına ve gençlere iş hayatına kolay atılabilmeleri ve üreticilik yapabilmeleri amacıyla hayvan kredisi vermektedir. Tüm kadınlara bu hayvanların alımı için %50 hibe ve erkeklere göre daha avantajlı olarak yararlanma imkanı sunulmuştur. Hayvancılığın desteklendiği illerde %50 ile %70 oranında hibe kredilerden yararlanabilir ve 2 yıl veya 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi veren bankalardan kredi alabilirler. Tarım Bakanlığı ile iş birliği dahilinde hayvan kredisi veren bankalar ve kurumlar ise şunlardır;

 • Ziraat Bankası
 •  Deniz Bank
 •  Qnb Finansbank
 •  Vakıf Bank
 •  Yapı Kredi Bankası
 •  Şeker Bank
 •  ING Bank

Şu anda faiz oranı en düşük olan banka Ziraat Bankası. Ziraat Bankasının genel olarak diğer bankalara göre daha avantajlı olduğu noktalar var. Ziraat Bankasından alınacak hayvan için veya besicilik kredisi alınabilir. Yıllık %4 gibi bir faiz oranlarıyla çiftçiye kolaylıklar sunmaktadır. Ziraat Bankasının 2 yıl ve 5 yıl geri ödemesiz kredi seçenekleri de bulunmakta.

7 yıl vadeli kredilerde yıllık faiz oranı %5’tir. Bankanın sunduğu imkanlardan biri de geri ödemesiz hayvan kredisi için en iyi seçenek olan 30 bin TL Genç Çiftçi Projesidir. Büyükbaş için 1 milyon 500 TL hayvan kredisi vardır. Genç çiftçiler için Köye Dönüş Projesi kapmasında köye kesin dönüş yaptığını göstermek şartıyla 30 bin TL hibe alabilmektedir. Bu kredide 5 yıl geri ödemesiz seçeneği bulunmasa da yılda bir kere olmak şartıyla 7 yıl vadeyle kredi ödenebilmektedir.

Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası 60 ay vadeli 1, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödemeli olacak şekilde hayvan kredisi vermektedir. Hayvancılığın diğer ihtiyaçlarına yönelik 18 ay vadeli 1, 3, 6 ve 12. ayda geri ödemeli olarak da Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi vermektedir.

TKDK Avrupa Birliğinin desteği ile hayvan kredisi vermektedir. TKDK’den 300 bin TL’ye kadar hibe ve faizsiz hayvan kredisi alınabilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica