Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?
Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet desteği ile hayvancılık kredisi kullanımı oldukça yaygınlaşmaktadır. Bu kredi desteği ile çiftlik ya da tesis kurulumu yapılabilmesi mümkündür. Ayrıca süt sağma makinesine benzer teknolojik ürünlerin alımına da olanak sağlamaktadır. Hayvancılık içeriğinde yer alan ürün hazırlama ya da paketleme alanları da kredi desteği içerisinde yer almaktadır. Bunun haricinde hayvan alım satımı ile yapılacak olan ticaret için bir kredi desteği özelliği taşımamaktadır.

 Hayvancılık Kredisi Şartları

  Faizsiz hayvancılık kredisi kullanımında ilk koşul bu kredi için teminat olarak sunulacak olan taşınmaz nitelikte bir mal varlığıdır. Bunun yanı sıra çalışan konumunda olan bordro göstergesi olan 2 tane kefil gerekmektedir. Kredi alımından önce de meşgul olunan iş hayvancılık ise hayvanların küpe numaralarının da bildirilmesi şartı bulunmaktadır.

 Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

 Devlet desteği ile verilmeye başlanan hayvancılık kredisini veren bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. TEB Bankasının süt hayvancılık kredisi ve besicilik kredisi de faizsiz hayvancılık kredi seçenekleri arasındadır. Vakıfbank ise süt hayvancılığı bch kredisi ile süt hayvancılığı işletme kredisi sunmaktadır. Bunların yanı sıra besi hayvancılığı işletme kredisi, tarımsal işletme kredisi, sıra işletme kredisi ve tmo makbuz senedi kredisi seçenekleri bulunmaktadır. Hayvancılık kredisi için başvurulacak bir diğer banka Garanti Bankasıdır. Bu bankada et ve süt üretimi kredisi imkanı bulunmaktadır. Şekerbank ‘ın sağlamış olduğu süt ve besi hayvancılığı girişimcileri ve çiftçiler için kredi ile faizsiz hayvancılık kredisi sunulmaktadır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica