Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu
Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Bankalardan kredi almak için bunun geri ödeneceğinin garanti altına alınması gerekmektedir. Bu garantiye alma yöntemleri gelir ispatı, maaş bordrosu, gelir belgesi gibi evraklar ile yapılmaktadır. Kira geliri gibi gelirleri olan ev hanımları bu durumu ispat ederek kredi alabilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarının gelir belgesi gibi bir evrakları olmadığı için kredi almaları zor olan bir durumdur. Bu duruma karşılık olarak bazı bankalar ev hanımlarına özel kredi ve kredi kartı uygulaması yapmaktadır. Bu uygulama ile gelir belgesi ibraz edilmesine gerek olmadan belli miktarda kredi verilmektedir.

Kredi Talep Şartları

Gelir vergisine dahil olmayan ev hanımlarının kredi puanının yeterli olması çoğu bankadan kredi alması için yeterli bir şarttır. Herhangi bir gelir belgesi ibraz edilmeden bankalara SMS yollanarak kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi başvurusu için kimlik bilgilerinin ibrazı yeterlidir. Alınan kredinin geri ödemesinde yaşanacak olan problemler kişinin kredi puanını düşürecektir. Bu durum da daha sonra alınmak istenen kredi veya kredi kartları için olumsuz bir durum oluşturabilecektir. Bu sebeple alınan kredinin düzenli ödenmesine dikkat edilmesi gerekir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Denizbank ev hanımlarına özel hazırlamış olduğu “Ev Hanımı Paketi” ile 10.000 Türk lirası kredi imkanı sunmaktadır. Kredi geri ödemesinde ise 1 yıl, 2 yıl, 3 yıl ve 4 yıl vadeli ödeme seçenekleri bulunmaktadır. ING Bankasından kredi alınması için açık bir hesap sahibi olunması gerekmektedir. Sonrasında internet üzerinden veya mobil bankacılık uygulaması ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi notuna göre değerlendirme yapılarak para hesaba aktarılmaktadır. Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredi seçeneklerinden ev hanımları da yararlanabilmektedir. Kredi başvurusu banka şubelerinden yapıldığı gibi internet sitesi üzerinden de yapılabilmektedir.Akbank kendi bünyesinde vadesiz ticari hesap sahibi olan müşterileri için özel bir kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi seçeneğinde gelir belgesi, maaş bordrosu, senet, kefil gibi uygulamalar bulunmamaktadır. Bu şekilde 20.000 Türk lirasına kadar koşulsuz kredi talebi yapılabilmektedir. Bu krediden ev hanımları da yararlanabilmektedir. Kredi başvurusu ve kullanımı için Akbank mobil bankacılık uygulamasının kullanılması şartı bulunmaktadır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica