Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?
Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?

Eşimin kredi notu kredi çekmemi engeller mi? Kadın erkek eşitliğine son derece önem verilmekte ve bu konuda birçok yaptırım getirilmekte. Öyle ki şu günlerde bir bayana yapılan hakaretin bir erkeğe yapılan hakarete göre cezaları çok daha fazla. Bu durumlar bayanlara daha bir özgüven ve girişimci olma isteği getiriyor. Günümüzde dünya üzerinde çalışan bayanların sayısı erkeklere oranla bir hayli artmış ve artacağı aşikâr. Bayanlar, erkekler gibi neredeyse her sektörde çalışabileceklerini ve çalıştıklarını kanıtlamış durumdalar.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?

Aile içerisinde artık bayanın çalışması konusunda birçok yerde daha iyimser düşünülmekte. Zaten günümüz şartları bir evde tek bir kişinin çalışması ile geçinmeye imkân tanımıyor. Özellikle evli ve en az bir çocuklu bir aile bile şu anki asgari ücret ile çok zor ay sonunu getiriyor. Bu durumun en büyük sebeplerinden birisi de evli çiftlerin ev sahibi olmaması yani kiracı olması ve enflasyon oranlarının da yıl içerisindeki düşünülen ve hesaplanandan daha yüksek olması bu durumlara temel oluşturuyor.

Böyle bir durumda bayanlar erkekler gibi çalışsa bile yine de yetişmiyor, bu sefer daha farklı masraflar çıkıyor. Mesela çocuğunuz var ise kreşe vermek zorunda kalıyorsunuz, eşinizi çalıştığı yere arabanız varsa bırakmak zorunda kalıyorsunuz ya da otobüs masrafları çıkıyor. Herkes ailesinin yanında yaşamıyor doğal olarak aileniz çocuklarınıza bakamayabiliyor. Bu durumlar size ek bir gelir gelse bile gider olarak bu şekilde yansıyor.

Bu kadar masrafın içerisinden çıkabilmek için doğal olarak ekstra bir nakit ihtiyacı doğuyor. Bu nakit ihtiyacını kapatabilmek için bankalara koşuyoruz. Eğer ki eşinizin de çekmiş olduğu bir kredi var ise aklımıza şöyle bir soru işareti doğuyor; Eşimin kredi notu kredi çekmemi engeller mi? Bu sorunun yanıtı şu şekilde.

Eşiniz kredi çekmiş olabilir hatta çektiği kredi ödemelerinde sıkıntı yaşamış ödeyememiş ya da ay ekstresinin asgari ücretini ödeyebilmiş olabilir. Bu durumlar kredi notunu olumsuz yönde etkiler hatta büyük oranda düşürebilir. Fakat bu sizin kredi çekemeyeceğiniz anlamına gelmez. Eğer ki belirli bir kredi notunuz ve geçmişiniz var ise eşinizin çektiği kredi ve kredi notu sizi etkilemeyecektir. Çünkü herkesin kredi notu kendi içindir. Kredi notunuz bankalarla olan alakanız ve ödemeleriniz ile belli olur. Eşinizin kredileri ve kredi notu sizin kredi çekmenize engel teşkil etmez.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica