Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?
Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir;Uzun yıllar boyunca sabırla ve azimle çalıştıktan sonra herkesin beklentisi ve en doğal hakkı emekli olmak. Emekli olana kadar birçok beklenti ve hayaller kuruyoruz. Fakat emekli olduktan sonra karşılaştığımız bazı problemler, kurduğumuz hayallere karşı çıkıyor. Büyüyen çocuklar, evlilik masrafları, halen okuyan varsa üniversite masrafları, aracınız varsa aracın bakım ve masrafları vesair.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Bu durumlar emekliler için ülkemiz şartlarında kaçınılmaz son olarak görünüyor. Hatta öyle ki alabildiğiniz bir miktar tazminatınız ya da birikiminiz varsa onlar da bu ve bunun gibi birçok masrafa gidiyor hatta borçlu bile kalabiliyorsunuz. Böyle bir durumda da ortada kalmamak için bankalara gitmekten başka bir çözüm yolu görünmüyor. Peki bankalarda ne gibi çözümler var biraz da bunları inceleyelim.

Emekliler için tanımlanmış özel bir kredi bulunmuyor. Fakat bir emekliye bazı bankalar, maaşlarını kendilerinden alma sözü ile bir miktara kadar kredi çekme imkanı tanıyor. Eğer ki otomobil kredisi, ihtiyaç , düğün ya da ev kredisi gibi tanımlı bir kredi çekmiyorsanız yani herhangi bir sebep belirtmeden kredi çekmek isterseniz ve banka geçmişiniz, kredi notunuz düzgün ise en fazla maaşınızın yirmi katı olabilecek şekilde kredi tanımlayabiliyorlar.

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir? Emekliler, çalışan insanlara göre biraz daha şanslı olabiliyor. Çünkü maaşlarında kesilme, işten çıkma ya da kovulma gibi bir risk kalmadığı için bankalar kredi verirken tereddüt etmeye biliyorlar. Fakat bunu sağlayabilmek için özellikle emeklinin de kredi ve ödemelerini emekli olmadan önce aksatmamış olması tabi ki bankalar için de dikkat edilen noktalardan birisidir.

Aynı zamanda emekli kredi çekmeyi düşünüyor ise sıkıntı çıkarabilecek unsurlardan birisi de yaş faktörü. Yani eğer ki yaşınız 65 ve üzerinde ise artık bankalar kendini güvence altına alabilmek için kredi tanımlamaya biliyor. Sonuçta ölümlü kazalarda ya da herhangi bir sebepten dolayı ölüm sonucunda banka diğer aile fertlerinden kredi ödemelerinin devamını talep edemiyor. Kredinin tanımlı olduğu kişinin bizzat kendi ödemesi gerekir. Yani ölümlü bir durumla karşılaşıldığı zaman kalan bütün kredi borcuna af getiriliyor. Bu sayede geride kalanların bu kadar üzüntü içinde bir de banka borcu ile uğraşmasına gerek kalmıyor.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica