Çalışmayan Ev Hanımı Kredi Çekebilir Mi?

Çalışmayan Ev Hanımı Kredi Çekebilir Mi?
Çalışmayan Ev Hanımı Kredi Çekebilir Mi?

Günümüzde bankalardan kredi almak gittikçe daha kolay hale geldi. Özellikle ev hanımlarına kredi veren bankalarda hızla artmaktadır. Çalışmıyor olmak, ev hanımı olmak veya öğrenci olmak kredi almaya engel teşkil etmemektedir. Bu gruptaki kişiler gelir belgesi olmayan tüketiciler olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle yapılan kredi başvuruları ihtiyaç kredisi adı altında değerlendirilmektedir. Kredi başvurusu yapıldığında bankalar kredi notu değerlendirmesi yapmaktadır ve kredi notunuz yüksek ise kredi vermektedir. Finansbanktan Ev Hanımları İçin Kredi  için bakabilirsiniz.

Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Bankaların kredi başvurularında öncelikleri kredi notu puanları olsada tek değerlendirdikleri kriter sadece bu değildir. Bankaların kredi başvurularında talep ettikleri şartlar şunlardır.

  • Ek Gelir

Herhangi bir yerden geliriniz veya kazancınız var ise bankalar ev hanımlarına kredi verirken bu kritere dikkat ediyorlar. Aylık yüksek bir kazancınızın veya gelirinizin olması şart değildir. Örneğin kredi tutarının taksit miktarı 400 liraysa ve sizin de bu doğrultuda bir kazancınız varsa kredi başvurunuzun değerlendirilmesi bu kriter doğrultusunda size avantaj sağlayacaktır. Aktifbanktan Ev Hanımları İçin Kredi  için bakabilirsiniz.

  • İpotek

Arsa, ev, arazi gibi taşınmazınız var ise bu gayrimenkullerinizi bankaya ipotek ettirerek kredi alabilirsiniz.

  • Emekli aylığı

Emekli aylığı gibi düzenli bir geliriniz var ise kredi başvurusunda size önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bu tür gelirler düzenli gelir olarak kabul edildiği için bankalar tarafından kredi başvurunuz olumlu olarak değerlendirilir.

  • Finansal varlıklar

Birikim veya yatırım hesabınız varsa bu hesaplardaki varlıklar başvuru yaptığınız krediye garantörlük eder. Bu da bankaların size kredi vermesi için olumlu bir etki yaratacaktır.

  • Kefil

Herhangi bir geliriniz ve kazancınız yoksa finansal durumu iyi olan ve kredi notu yüksek olan bir kefil bankaların kredi başvurunuzu değerlendirirken göz önünde bulunduracağı bir kriterdir.

  • Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

En para

Finansbank'a ait dijital bir banka olan En para tüm bankacılık işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kredi başvuruları da internet üzerinden gerçekleştirilen En para’da 5000 TL'ye kadar masrafsız bir şekilde kredi alabilmek mümkündür.

CEPTETEB

En para gibi dijital bir bankacılık olan cepteteb 1000 TL'den ile 15.000 TL'ye kadar kredi vermektedir.

İş Bankası

Ev hanımlarına kredi veren bankalardan bir diğeri de iş bankasıdır. İş bankası 3000 lira ile 10000 liraya kadar kredi vermektedir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica