Borç Para bulma yöntemleri→ Borç para bulma Yolları→ Kredisiz Borç para

Borç Para bulma yöntemleri→ Borç para bulma Yolları→ Kredisiz Borç para
Borç Para bulma yöntemleri→ Borç para bulma Yolları→ Kredisiz Borç para

Günümüzde insanların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında gelen nakit para ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Lüksleşen ve teknoloji bakımından ilerleyen dünyamızda, her ilerlemede alınan şeyler daha da pahalı olmaya başlamıştır. Durum böyle olunca insanların daha çok para kazanması ve parası olmadığı zamanlarda borç para bulmaları gerekmektedir. Paraya sıkışan insanlar yakınları varsa yakınlarından yardım isterler eğer o yardım yeterli düzeyde bulunmazsa o zaman borç para bulma yöntemlerini araştırmaktadırlar. Borç para bulmanın birçok yasal ve yasal olmayan yolu bulunmaktadır.

Banka Kredileri

Acil nakit paraya sıkışan insanlar ilk yol olarak yakınlarına başvurduktan sonra yakınlarından buldukları yardımın yeterli olmadığını düşünüp bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Başvurdukları bankaların ise ihtiyacı olan kişi ye ya da kişilere yönelik temel koşulları vardır. Bunlar;

Geçmişe yönelik borçlarını zamanında ve düzenli ödeme durumları

  • Borcunuzun ne kadar olduğu
  • Kredi notu durumu
  • idari takip durumunun olmaması şeklindedir.

Bu koşullardan anlaşıldığı üzere bankaya başvuru yapan kişilerin geçmiş müşteri profillerinin sağlam olması istenmektedir. Verecekleri kredi ise sizin aldığınız maaşa göre ve borcunuzu ödeyebilme durumunuza göre verilmektedir.

2017 de çıkartılan yasa ile kredi notu yetersiz olan banka müşterilerine af çıkmıştır. Bu af sayesinde kredi notunuz düşük dahi olsa hatta kara listede bile olsanız kredi çekebilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Maaşı Olmayan Bireyler Kredi Çekebilir mi?

Maaş bordrosu olmayıp kredi çekmek isteyen kişiler eğer yeni bir işe ya da sıfırdan bir işe başlayacaklarsa banka onlara belli şart altında kredi vermektedir. Bu şartlardan en başta geleni birisinin size kefil olmasıdır. Kefil olan kişinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir aksi takdirde kredi alamayabilirsiniz. Ayrıca size kefil olan kişinin üstüne kayıtlı evi, arsası ve benzeri mülkleri var ise kredi verme işlemi daha da hızlanabilir.

Komisyon ile Kredi Çekmek

İnsanların acil para ihtiyaçlarına cevap veren birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler komisyonla insanlara kredi vermektedir. Özellikle büyük şehirlerde ve büyük şirketlerde bulunan bu sistem en çok İstanbul da bulunmaktadır. İstanbul dışında birçok şehirde de bu şirketleri bulup komisyon ile kredi alabilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica